Gwarancja najniższej ceny
Bezpieczny hotel

Atrakcje w okolicy

Pomysły na wycieczki

Szukasz pomysłu na weekendowy wypad lub jesteś entuzjastą pieszych wędrówek? Mamy dla Ciebie propozycje wycieczek, które pomogą odkryć piękno Karkonoszy. Malownicze krajobrazy, ciekawe miejsca i dreszczyk przygody.

Zobacz miejsca

Dolina pałaców i ogrodów

Kotlina Jelenigórska słynie z Doliny Pałaców i Ogrodów. Jest to niemalże 30 obiektów reprezentujących architekturę świecką. Mowa tutaj o zamkach, barokowych pałacach, renesansowych dworach oraz średniowiecznych wieżach mieszkalnych. Część z nich opisaliśmy tak, aby nakreślić obraz przygody jaka Was czeka!

Zacznij zwiedzać

SZRENICA

W zależności od wybranej trasy i kondycji z hotelu na Szrenicę idziemy około 1 do 2 godzin. Możemy również wjechać pod sam szczyt kolejką ze SKI ARENY. Szrenica (1362 m n.p.m.) to świetny punkt widokowy zarówno na Kotlinę Jeleniogórską jak też na polskie i czeskie Karkonosze i Góry Izerskie. 

Rowerowa Kraina

Szklarska Poręba to idealne miejsce dla miłośników podróży rowerowych ze względu na ogrom tras wszelakiego przekroju. Goście hotelu Bossa Nova mają możliwość skorzystania z wypożyczalni i przechowalni rowerów, a dodatkowo do ich dyspozycji oddajemy sekcję rowerowego SPA, gdzie mogą swoje pojazdy umyć przed kolejną trasą.

Single tracki w Górach Kaczawskich

Single tracki w Izerach

Single track w Szklarskiej Porębie

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły połozone są pomiędzy Wielkim Szyszakiem (1509 m npm) i Łabskim Szczytem (1471 m npm). Powstały w plejstocenie podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. 

Z hotelu do Śnieżnych Kotłów możemy najłatwiej dojść żółtym szklakiem, który zaczyna się kilka kroków w stronę Szrenicy. Mijamy Schronisko Pod Łabskim Szczytem i dalej w lewo Śląską Drogą do celu.

Muzea i wystawy

Nie masz pomysłu organizacje dnia? Muzea i wystawy w okolicy Szklarskiej Poręby w zasięgu ręki. Przygotowaliśmy spis obiektów, które rozbudzą w Was chęć odkrywania i przeniosą Was w czasie. Na historię nigdy nie jest za późno!

Zacznij zwiedzać

SKI Arena Szrenica

Kilkaset metrów od hotelu jest SKI ARENA pod Szrenicą; jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Trzy wyciągi krzesełkowe, w tym nowoczesny i najdłuższy w Polsce Karkonosz ( 2393 m ) oraz kilka wyciągów orczykowych. Ponad 12 km dośnieżanych w 100% tras. Jazdy nocne na oświetlonym Puchatku. Dla wymagających dobrych narciarzy czarna trasa FIS. Dla początkujących łatwe i przyjazne trasy na Hali Szrenickiej. Najdłuższa w Polsce trasa Lolobrygida. Piękna widokowo Śnieżynka. Każdy narciarz znajdzie odpowiednią trasę dopasowaną do jego umiejętności. Przepustowość wszystkich tras to 10 tysięcy narciarzy na godzinę.