Gwarancja najniższej ceny

Atrakcje w okolicy

Muzeum Mineralogiczne

Kiedy idziemy z Hotelu w stronę wyciągów krzesełkowych pod Szrenicą, po 200 m mijamy kolorowy, bajkowy domek. To w nim znajduje się prywatne Muzeum Mineralogiczne. Powstałe z pasji poszukiwania tego co było na początku. Dzieje ziemi odciśnięte w kamieniach to jak fotografie z przeszłości. A odkrywanie przeszłości to jak odkrywanie kosmosu tylko od drugiej strony. Pasjonująca podróż do ogrodów wyobraźni.
W muzeum odnajdziemy niezwykle ciekawe zbiory szkieletów i skamieniałości dinozaurów. Minerały i skamieliny z całego świata oraz kosmiczny okaz - meteor Gineon.

SKI Arena Szrenica

Kilkaset metrów od hotelu jest SKI ARENA pod Szrenicą; jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Trzy wyciągi krzesełkowe, w tym nowoczesny i najdłuższy w Polsce Karkonosz ( 2393 m ) oraz kilka wyciągów orczykowych. Ponad 12 km dośnieżanych w 100% tras. Jazdy nocne na oświetlonym Puchatku. Dla wymagających dobrych narciarzy czarna trasa FIS. Dla początkujących łatwe i przyjazne trasy na Hali Szrenickiej. Najdłuższa w Polsce trasa Lolobrygida. Piękna widokowo Śnieżynka. Każdy narciarz znajdzie odpowiednią trasę dopasowaną do jego umiejętności. Przepustowość wszystkich tras to 10 tysięcy narciarzy na godzinę. 

SZRENICA

W zależności od wybranej trasy i kondycji z hotelu na Szrenicę idziemy około 1 do 2 godzin. Możemy również wjechać pod sam szczyt kolejką ze SKI ARENY. Szrenica ( 1362 m npm ) to świetny punkt widokowy zarówno na Kotlinę Jeleniogórską jak też na polskie i czeskie Karkonosze i Góry Izerskie. 

Wodospad Kamieńczyka

Do Wodospadu Kamieńczyka idziemy z hotelu spacerem  około 50 minut. Mijamy SKI ARENĘ i dalej leśną ścieżką, a następnie kamienistą drogą szlakiem turystycznym w stronę Hali Szrenickiej. Wodospad Kamieńczyka to najwyższy wodospad polskich Karkonoszy ( 846 m npm ). Jego niezwykłość dostrzegli producenci filmu Opowieści z Narnii i wybrali wodospad Kamieńczyka na jeden ze swoich plenerów. Może zaważyła bliskość do studia w Pradze gdzie nagrywano większość scen studyjnych tego filmu. Może szczególny urok i tajemnica skalnej dziury, do której wpływa górski potok. Może soczysta zieleń otaczających lasów karkonoskich. 

Wodospad Szklarka

Do Wodospadu Szklarki idziemy z hotelu spacerem  około 1 godziny. Kilka kroków w dół ulicy Kilińskiego, potem w prawo koło szkoły i dalej ulicą 1 Maja i potem lesną ścieżką przy rzece Kamiennej do miejsca gdzie wpada do niej rzeka Szklarka. Wodospad Szklarki jest drugim po Wodospadzie Kamieńczyka najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach ( 525 m npm ). Z ponad 13 m woda spada charakterystycznym zwężającym się strumieniem do kotła eworsyjnego. Przy samym wodospadzie jest schronisko Kochanówka (powstała w 1868 roku gospoda Kochellfalbaude). Można stąd kontynuować wycieczkę niebieskim szlakiem w stronę Łabskiego Szczytu i Szrenicy (około 5-6 km). A potem żółtym szlakiem wrócić do naszego hotelu.

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły połozone są pomiędzy Wielkim Szyszakiem (1509 m npm) i Łabskim Szczytem (1471 m npm). Powstały w plejstocenie podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. 

Z hotelu do Śnieżnych Kotłów możemy najłatwiej dojść żółtym szklakiem, który zaczyna się kilka kroków w stronę Szrenicy. Mijamy Schronisko Pod Łabskim Szczytem i dalej w lewo Śląską Drogą do celu.

Wysoki Kamień

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

Kolej Izerska

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce