Aktywność ruchowa stanowi kluczowy i integrujący składnik zdrowego stylu życia, a szereg korzyści jaki przynosi wie każdy. U nas w Bossa Nova Silence & Boutique Hotel, w Szklarskiej Porębie łączymy aktywność z zachwycającymi widokami, a to wszystko sprawia, że warto się do nas wybrać przez cały rok.

 

Złoty Widok

Taras widokowy posadowiony nad urwiskiem skalnym o ponad 20-metrowej wysokości z malowniczą panoramą Karkonoszy. Na tarasie widokowym znajdują się również leżaki, stoły, siedziska, które sprawdzą się na piknik z fantastycznymi widokami. A co najważniejsze Złoty Widok jest oddalony od naszego hotelu o zaledwie 4,5 km! 

 

Chybotek

Według Walońskich legend, dający się rozkołysać olbrzymi głaz granitu (stąd nazwa–„Chybotek”) zamykał dostęp do ukrytych skarbów. Jest to kilkumetrowy zespół granitowych bloków położonych na wysokości 565 m n.p.m. Naszych Gości do odwiedzenia Chybotka zachęca szczególnie odległość, bo wynosi ona tylko 5,0 km!

 

Wodospad Szklarki

Urokliwy, drugi najwyższy w polskiej części Karkonoszy wodospad, o 13,3 m wysokości, który jest położony na wysokości 525 m n.p.m. Jego nazwa pochodzi od potoku Szklarka. 

  • Przy wodospadzie znajduje się małe schronisko PTTK Kochanówka,
  • Droga przygotowana jest również dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych.

Do tego wodospadu nasi Goście mogą udać się z dedykowanym przewodnikiem w każdą sobotę, a wycieczka liczy 2,9 km!

Szrenica

Warto wybrać się na spacer szlakiem, obserwując bajkowe widoki. Szrenica jest zlokalizowana w zachodnich Karkonoszach, tuż nad Szklarską Porębą. Szczyt jest wysoki na 1361 m, znacząco góruje nad miastem i dzięki swojemu położeniu, oferuje rewelacyjną panoramę na okolicę. 

  • Droga na Szrenicę z naszego hotelu zajmuje zaledwie 2 godziny.
  • Można wyjechać wyciągiem krzesełkowym ze Szklarskiej Poręby bezpośrednio pod Szrenicką Skałę,
  • Schronisko Szrenica jest usytuowane na samym wierzchołku góry.
Lokalizacja Bossa Nova Silence & Boutique Hotel sprawia, że odległość do atrakcji turystycznych jest niewielka. Budynek hotelu znajduje się bowiem 5 minut od ulicy 1 maja, czyli ścisłego centrum Szklarskiej Poręby. Nasi Goście chwalą również położenie hotelu ze względu na jego bliskość do wyciągu na Szrenicę i do Ski Areny Szrenica - ośrodka, który zimą przyciąga narciarzy. 
 
 
W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt drogą mailową (rezerwacja@bossa-nova.pl) lub telefonicznie (+48 75 761 59 80).