Bossa Nova to hotel, który ma bogatą historię sięgającą początków XX w. Budynek, który przetrwał trudny okres II wojny światowej, czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i niemalże ćwierć „nowego wieku” począł przyjmować Gości w nowej, zmienionej formie. Ale jak to się wszystko zaczęło?


Na początku XX wieku w ówczesnej dzielnicy Marienthal, zwanej przez wielu Marysinem,powstał kameralny pensjonat, prowadzony przez Panie: Paulę i Siegroth. Nowo otwarty ośrodek cieszył się zainteresowaniem wśród turystów przemierzających górskie szlaki, dzięki pobliskiej drodze AltenBaudenWeg, która prowadziła z centrum Szklarskiej Poręby (wtedy: Schreiberhau) do schroniska Pod Łabskim Szczytem (wówczas: Slezska Bouda).

Po latach wojny i wielu zmianach właścicieli budynek popadł w ruinę i został odkupiony przez miasto. Podczas odrestaurowywania pensjonatu zwrócono uwagę, by starodawny charakter tego miejsca został zachowany. Tak oto powstał hotel pod Szrenicą, który cechował się niepowtarzalnym stylem architektury międzywojennej z elementami secesji, bauhausu oraz regionalnych motywów deskowanych elewacji muru pruskiego.

W końcu w 2013 roku powstał hotel pod nazwą Bossa Nova Hotel&Sound, który przyciągać miał swoim nietuzinkowym charakterem, pięknym otoczeniem natury i wyjątkowością. W zaciszu jednej z sal należących do części wspólnych hotelu stanął najwyższej jakości sprzęt do odtwarzania czarnych płyt, by przybywający Goście mogli wsłuchać się w dźwięki muzyki najznakomitszych wykonawców minionego wieku.

Rok 2022 otworzył kolejny rozdział w historii tego obiektu – generalny remont zarówno pokoi, części wspólnych, jak i wnętrz restauracji oraz zmiana nazwy były tylko początkiem odnowionej Bossa Novy. Hotel stał się bowiem także częścią grupy Górskie Resorty oraz oczekuje na otwarcie drugiego budynku apartamentowego, który powiększy tym samym zaplecze noclegowe hotelu o ponad 40 pokoi.

Po ponad 100 latach jest jednak jedna rzecz, która nie uległa żadnej zmianie - wokół hotelu nadal rosną drzewa, pamiętające całą historię. Do dziś miłośnicy gór, ceniący komfortowy pobyt zatrzymują się tu, by odetchnąć od codziennego zgiełku.