Na szlaku do Łabskiej Łąki gdzie bije źródło największej czeskiej rzeki stoi Vosecka bouda.
 
Kiedy idziemy szlakiem ze schroniska Pod Łabskim Szczytem na Szrenicę warto zejść około 300 metrów w lewo do starej boudy.  Szopa, która tu powstała około XVIII wieku jako schronienie dla drwali, na przełomie XIX i XX wieku została przebudowana na schronisko. Wcześniej nazywana czeska bouda, a w czasach kiedy mieszkał tu jakiś czas mnich, bouda franciszkanów. 
 
Drewniany budynek o typowej w regionie konstrukcji zrębowej i deskowanej elewacji. Z drewnianych ław przed wejściem widok na czeską stronę Karkonoszy z widoczną wieżą telewizyjną Ještěd w Libercu. Szlaki turystyczne do Łabskiej Łąki (zielony - 3 km) i na Mumlavsky wodospad w stronę Harrachova ( żółty- zielony-żółty ok. 8 km) oraz na wprost przez Medvedin do Spindlerovego Mlyna (ok. 12-15 km). W zimie fantastyczne trasy do biegów narciarskich.
 
W środku klimat starego schroniska. Drewniane, rustykalne wnętrze. Piękny, zabytkowy, kaflowy piec.  Kelnerzy w kamizelkach z Zaklętych Rewirów. Piwo Gambrinus lane z beczki. Smażony ser z frytkami. Dla odważnych utopenec - czyli marynowana kiełbasa.
 
Z hotelu bossa nova do Vosecka bouda idziemy tak jak do schroniska Pod Łabskim Szczytem żółtym szlakiem i dalej w stronę Szrenicy Mokrą Drogą (zielony) przez Mokrą Przełęcz na 1288 m npm szlakiem żółtym do celu.