Gwarancja najniższej ceny
Bezpieczny hotel

HiFi

Legendarne brzmienie

Monitory o wymiarach 105 x 77 x 45 cm i wadze 80 kg każdy są wykonane z grubej brzozowej sklejki z fornirem mahogany sapelli zabezpieczone satynowym lakierem ( na specjalne życzenie  Adriana Sear’a gdyż normalnie tego rodzaju monitory pokrywane były laminatem).
W wnętrzu monitorów zamontowano Super Red Monitory  czyli 15 – calowe głośniki K-3808 o impedancji 8 ohm i skuteczności 94 dB.

Rewelacyjne dookólne kolumny z referencjami znawców londyńskiej sceny muzycznej grają teraz dla nas. Legendarne brzmienie wypełnia wnętrza Hotelu Bossa Nova.

Tannoy Lockwood Universal Major

W sali HiFi Hotelu bossa nova grają legendarne monitory Tannoy Lockwood Universal Major.
Przez ostatnie 30 lat używane były w Soundtrack Studio w Londynie przez znanego w świecie muzycznym reżysera i realizatora dźwięku – Adriana Sear’a.
 
Korzystali z nich w czasie swoich realizacji tacy muzycy jak:
Roger Keith „Syd” Barrett, członek grupy Pink Floyd,
David Coverdale, członek grupy Deep Purple i Whitesnake
Stephen Philip "Steve" Jones, gitarzysta grupy Sex Pistols
Paul Cook, perkusista grupy Sex Pistols
i wielu innych znanych brytyjskich muzyków.

Komfort akustyczny

Przy okazji przebudowy Hotelu zwróciliśmy szczególną uwagę na zastosowanie specjalnych materiałów i technologii dla zapewnienia komfortu akustycznego w całym obiekcie..

Nowy dach został położony na macie tłumiącej, pod którą znajdują się jeszcze; płyty twarde i miękkie o łącznej grubości ponad 300 mm. Podwyższona druga kondygnacja została wykonana w całości w technologii szkieletowej z drewna i płyt z wełny drewnianej pokrytej ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego podwójnymi płytami ognioodpornymi. Ściany zewnętrzne są wygłuszone warstwami wełny mineralnej o podwyższonych parametrach tłumiących oraz płytami Fermacell.

Specjalistyczne materiały

Przy wymianie stropów zastosowano specjalnie dedykowane komfortowi akustycznemu technologie. Między innymi na stropach ułożono profile z tektury technicznej - „plastry miodu”, które następnie zasypano kruszywem i potem pokryto podwójną warstwą płyt włókninowych. Na tak przygotowanych podłogach ułożono wysokiej jakości wykładziny o gramaturze 1200 firmy Maltzhan.
 
Wszystkie pokoje i korytarze są pokryte tapetami obiektowymi o podwyższonych własnościach tłumiących z firmy York z USA. Rury kanalizacyjne zamontowane  w  obiekcie to tylko i wyłącznie rury niskoszumowe. Wentylacja  w  pokojach jest higrosterowana, z wentylatorami umieszczonymi w przestrzeni pod dachem, z poziomem głośności od 6-36 dB.

Jakość wykonania

Wszystkie drzwi do pokojów oraz drzwi do stref dla gości są wykonane jako drzwi akustyczne z podwójnymi płytami tłumiącymi i opadającym progiem.
 
W stropie, podłodze i ścianach sali HiFi zastosowano specjalistyczne materiały ograniczające rozprzestrzenianie się hałasu.
Jednocześnie zadbano o zachowanie walorów sali odsłuchowej zapewniających komfort akustyczny obiektu.