Gwarancja najniższej ceny
Bezpieczny hotel

Muzea i wystawy

Muzeum Mineralogiczne

Kiedy idziemy z Hotelu w stronę wyciągów krzesełkowych pod Szrenicą, po 200 m mijamy kolorwy, bajkowy domek. To w nim znajduje się prywatne Muzeum Mineralogiczne. Powstałe z pasji poszukiwania tego co było na początku. Dzieje Ziemi odciśnięte w kamieniach to jak fotografie z przeszłości. Odkrywanie jej to jak poznawanie kosmosu tylko od drugiej strony. Pasjonująca podróż do ogrodów wyobraźni.

W muzeum znajdziemy niezwykle ciekawe zbiory szkieletów i skamieniałości dinozaurów. Minerały i skamieliny z całego świata oraz kosmiczny okaz - meteor Gineon.

LOKALIZACJA

Muzeum Przyrodnicze

Położone na Południowo-Zachodnim Szlaku Cysterkim, powstało 12 września 1954 r. w Cieplicach. Bazą powstania były pozostałości zbiorów Schaffgotshów, a kolekcjonowane były one od przynajmniej XVI wieku. Eksponaty przyrodnicze Długiego Domu od 1920 roku zostały udostępnione jako muzeum i nazywno je wtedy Skarbcem Śląska.

LOKALIZACJA

Muzeum Historii i Militariów

Muzeum w swojej ofercie posiada dwie stałe ekspozycje plenerowe - sprzęt radiolokacyjny i broń cięzka, oprócz tego są też wystawy czasowe poświecone historii wojskowej Polski. Przedstawiona przy muzeum w Jeleniej Górze broń ciężka pochodzi z przedziału od 1943 r. do 1980 r, a sprzęt radiolokacyjny w Łomnicy to okres między 1960 r. a 1989 r.

LOKALIZACJA

Muzeum Karkonoskie

Muzeum zostało rozbudowane i wyremontowane na w latach 2009 - 2011. Odświeżony obiekt, który w swojej ofercie posiada wystawy historii regionu czy szkła artystycznego jest wizytówką regionu. Jedna z najciekawszych placówek muzealnych w Polsce. Na dzień dzisiejszy zbiory muzeum to 30 464 pozycje inwenatrzowe i ponad 60 tyś. obiektów.

LOKALIZACJA

Huta Szkła Julia

Huta Julia to jeden z niewielu w Polsce producentów szkła kryształowego. Na cały świat dystrybudwane są produkty formowane ręcznie jak i szlifowane. Dekoracje nawiązują do XIX wieku lecz mają też powiew świeżości. Położona w Piechowicach, obok Szklarskiej Poręby huta to świat kryształu, którego nie moża zabraknąć na Waszej mapie atrakcji podczas pobytu.

LOKALIZACJA

Galeria Szkła

Galeria szkła w Karpaczu to unikalne miejsce, które zgromadziło kilka tysięcy szklanych obiektów. Właścicielką jest Pani Dorota Dedo, która udotępnia  kolekcję do wglądu dla turystów w swoim mieszkaniu. Kolejnym powodem do dumy dla Pani Doroty, a dla turysty aby odwiedził to miejsce jest kolekcja szkła uranowego i kryształowego.

LOKALIZACJA

Muzeum Zabawek

Świat zabawek i wspomnień z dziecińśtwa - Muzeum zabawek w Karpaczu. Powstało w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Egzemplarze w muzem to historia zabawkarstwa obejmująca 300 lat. Obiekt posiada audioprzewodniki i dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

LOKALIZACJA

Muzeum Dom Vlastimila Hofmana

Wspaniały artysta spedził ostatnie chwile swojego żywota w Szklarskiej Porębie. Mieszkał w domku przy ul. Matejki. We wnętrzach uchowała się pracownia z przyborami do malowania oraz sztalugami. Ostało się również dużo cennych obrazów. Zwiedzanie dostępne tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu z właścicielem telefonicznie.

Kontakt: 75 717 27 52

LOKALIZACJA