Gwarancja najniższej ceny
Bezpieczny hotel

Pomysły na wycieczki

Skałka Karczmarz

Przy ulicy Jedności Narodowej w Szklarskiej Porębie droga główna ma swój moment zwężenia dokładnie w miejscu, gdzie widnieją Skałki Karczmarza. Jest to charakterystycznty element miejskiego krajobrazu. W dawnych czasach na tych terenach funkcjonowała karczma, która swoją popularność zyskała dzięki przepysznej kuchni.

POŁOŻENIE

Złoty Widok

Złoty Widok jak sama nazwa wskazuje, zapewnia wizualne doznania, które warte są każdej sztabki złota. Przepiękny krajobraz, w którego skład wchodzi pasmo gór, karkonoskie lasy oraz przy odrobinie szczęścia względem pogody - Śnieżka. Punkt widokowy znajduje się 20 m nad doliną Kamiennej. Nieopodal znajduje się Chybotek oraz Grób Karkonosza. 

POŁOŻENIE

Chybotek

Jedna z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie. Niedaleko grobu Rzepióra znajduje się grupa skalna złożona z kilku bloków. Kamień o średnicy 4 m znajdujący się na szczycie można łatwo rozkołysać, stąd też pochodzi nazwa atrakcji.

POŁOŻENIE

Lipa Sądowa

Najstarszą częścią Szklarskiej Poręby jest Stara Wieś Szklarska, a jej początki sięgają XIV w. Na początku istnienia była kojarzona z walońskimi poszukiwaczami minerałow i kamieni szlachetnych oraz z hutnictwem szkła. Z biegiem czasu i przypływem mieszkańców stała się wsią z karczmą oraz liąpą sądową, gdzie wójt stanowił lokalne prawo.

POŁOŻENIE

Stara Chata Walońska

W Góry Olbrzymie w XII wieku władcy piastowcy sprowadzili osoby, których fachem była ustalanie lokalizacji bogactw naturalnych oraz ich wydobywanie. Nazywano ich Walończykami - mieszkańcy Walonii w Ardenach. Po upływie lat Walończykami nazywano wszystkich, którzy zostali przyjęci do tego grona, a do tego grona należeć zaczęli przedstawiciele róznych nacji - Włosi, Czesi, Polacy, Francuzi czy Niemcy. W Starej Chacie Walońskiej do dziś kontynuuje się  wydobywanie oraz obróbkę cennych kamieni z naszych gór.

POŁOŻENIE

Leśna Huta

Leśna Huta powstałą w 1998 roku, a produkcja wewnątrz trwa do dnia dziejszego. Obiekt jest udostępniony dla turystów, a w nim sklep, który  daje możliwość zakupu drobnych wyrobów hutniczych jako pamiątek. Można też z bliska przyjrzeć się starym piszczelom hutniczym, zbadać historię regionu i tej specjalizacji, która w Szklarskiej Porębie istnieje od XIV wieku. Podczas wizyty można na żywo zobaczyć ręczny proces tworzenia barwionego szkła i jego form takich jak naczynia czy wazony.

POŁOŻENIE

Zakręt Śmierci

Zakręt Śmierci znajduje się na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju i jest to bardzo słynny i niebezpieczny zakręt w Polsce. Leży on 3,5 km od centrum miasta a jego kąt to pełne 180 stopni. Dodatkową atrakcją jest luneta na poboczu drogi, którą można wykorzystać do podziwiania krajobrazów Kotliny Jeleniogórskiej oraz Karkonoszy.

POŁOŻENIE

Wodospad Szklarka

Do Wodospadu Szklarki idziemy z hotelu spacerem  około 1 godziny. Kilka kroków w dół ulicy Kilińskiego, potem w prawo koło szkoły i dalej ulicą 1 Maja i potem lesną ścieżką przy rzece Kamiennej do miejsca gdzie wpada do niej rzeka Szklarka. Wodospad Szklarki jest drugim po Wodospadzie Kamieńczyka najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach ( 525 m npm ). Z ponad 13 m woda spada charakterystycznym zwężającym się strumieniem do kotła eworsyjnego. Przy samym wodospadzie jest schronisko Kochanówka (powstała w 1868 roku gospoda Kochellfalbaude). Można stąd kontynuować wycieczkę niebieskim szlakiem w stronę Łabskiego Szczytu i Szrenicy (około 5-6 km). A potem żółtym szlakiem wrócić do naszego hotelu.

POŁOŻENIE

Wodospad Kamieńczyka

Do Wodospadu Kamieńczyka idziemy z hotelu spacerem  około 50 minut. Mijamy SKI ARENĘ i dalej leśną ścieżką, a następnie kamienistą drogą szlakiem turystycznym w stronę Hali Szrenickiej. Wodospad Kamieńczyka to najwyższy wodospad polskich Karkonoszy (846 m n.p.m.). Jego niezwykłość dostrzegli producenci filmu Opowieści z Narnii i wybrali wodospad Kamieńczyka na jeden ze swoich plenerów. Może zaważyła bliskość do studia w Pradze gdzie nagrywano większość scen studyjnych tego filmu. Może szczególny urok i tajemnica skalnej dziury, do której wpływa górski potok. Może soczysta zieleń otaczających lasów karkonoskich. 

POŁOŻENIE