Tomasz Tomaszewski, SONY POLSKA HOTEL&SOUND bossa nova w Szklarskiej Porębie ogłaszają zapisy na :

Wyjątkowe warsztaty fotograficzne „KOTLINA”

których celem będzie fotograficzne dokumentowanie Kotliny Jeleniogórskiej i jej okolic, niezwykle oryginalnego fragmentu Dolnego Śląska.

Warsztaty przeznaczone są dla zaawansowanych entuzjastów fotografii, oraz fotografów zawodowych, którzy zainteresowani są ciągłym rozwojem własnej twórczości poprzez praktykę, dla tych wszystkich, którzy rozpoznali piękno oraz wyjątkowość Kotliny Jeleniogórskiej i uznają, że stworzenie wiarygodnego dokumentu fotograficznego tej krainy jest dobrym i wartościowym pomysłem.

Ten wielomiesięczny projekt poprowadzi Tomasz Tomaszewski, doświadczony fotograf pracujący od trzydziestu lat dla Magazynu National Geographic, autor wielu książek, publikacji prasowych, wykładowca fotografii w Polsce i za granicą.

Organizacją i logistyką warsztatów zajmie się Bogusław Wójtowicz, entuzjasta fotograf, oraz właściciel HOTEL&SOUND Bosa Nova w Szklarskiej Porębie. Hotel oprócz kameralnych warunków noclegowych na poziomie 4*, ma profesjonalnie wyposażoną salę idealną do przeglądania i analizowania wysokiej jakości fotografii oraz filmów.

Warsztaty technicznie wspiera firma Sony Polska wraz z udziałem jej specjalistów.

 

Oto główne założenia warsztatów:

  1. Grupa licząca do 15 osób spotyka się raz na dwa miesiące w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie. Na pierwszym spotkaniu każdy z uczestników wybierze sobie temat, nad którym będzie pracował przez rok (6 spotkań warsztatowych). Może być nim jedno miasto, jeden szczególny fragment geograficzny Kotliny Jeleniogórskiej i jej okolic, gałąź przemysłu, etc. Spotkania trwają dwa dni, podczas których wykonane wcześniej fotografie są omawiane i wybierane, gdyż ostatecznym celem tego warsztatu jest wystawa fotograficzna, która będzie podróżowała po Dolnym Śląsku, a mamy nadzieję, że również i po całej Polsce.
  2. W czasie dwumiesięcznych przerw pomiędzy spotkaniami, uczestnicy warsztatów samodzielnie fotografują wybrany przez siebie temat. W związku z tym wydaje się rozsądne, aby osoby zainteresowane mieszkały na Dolnym Śląsku, aby mogły tym samym często odwiedzać wybrane przez siebie miasto, region, etc.
  3. Podczas spotkań w Szklarskiej Porębie omawiany będzie postęp w pracy nad tym projektem, ale również będziemy zajmowali się nauką reportażu, budowaniem czytelnej narracji, edycją, czyli wybieraniem właściwych, tych najlepszych zdjęć. Każde ze spotkań będzie miało swój merytoryczny, wiodący temat.
  4. Warsztaty będą wspierane przez firmę SONY POLSKA, która umożliwi uczestnikom wypożyczenie oraz testowanie aparatów, w tym tych najbardziej zaawansowanych.
  5. Koszt dwudniowego spotkania wynosi odpowiednio : 1290 zł + 8% VAT za weekend z fotografią obejmujący: warsztaty, dwa noclegi ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym, dwa obiady, jedną kolację, bufet kawowy w czasie warsztatów. Możliwy jest wybór pokoju jednoosobowego, studia lub apartamentu, jak też zapewnienie noclegu i wyżywienia dla osób towarzyszących. Osoby towarzyszące mogą w czasie warsztatów korzystać ze strefy SPA (bezpłatnie z saun i płatnie z masaży i zabiegów kosmetycznych) oraz w nieograniczonym zakresie z uroków Karkonoszy. Proszę o odpowiednie informacje w Zgłoszeniu.
  6. Spotykamy się po raz pierwszy w HOTEL&SOUND Bossa Nova, ul. Kilińskiego 14, 58-580 Szklarska Poręba, tel. 757615980, w weekend 10-12 czerwca 2016. Przyjazdy w piątek 10 czerwca. Warsztaty zaczynamy w sobotę 11 czerwca o godzinie 10 rano. Kolejne proponowane terminy spotkań to: 8-10.VII, 2-4.IX, 4-6.XI i 9-11.XII.
  7. Zgłoszenie na warsztaty jest jednocześnie zobowiązaniem do ich ukończenia, to znaczy dokonania opłat za kolejne spotkania niezależnie od obecności, ale również do wykonania zdjęć, oraz bezpłatnego użyczenia minimum pięciu z nich na wystawę fotograficzną, do publikacji katalogu, lub do innych celów promujących ten projekt.
  8. Osoby zainteresowane warsztatami „KOTLINA” proszone są o zgłoszenia do 30 kwietnia, używając jednocześnie następujących koordynatów:


Tomasz Tomaszewski, e-mail: tomaszewski@mac.com, tel. 510 235 305
Bogusław Wójtowicz, e-mail: b.wojtowicz@bossanova.pl, tel. 603 914 966

Do zgłoszenia proszę załączyć krótki tekst o sobie oraz do 10 zdjęć, najlepiej reprezentujących styl oraz poziom fotografii uczestnika. ( format jpg, długość pionowego boku 1200 pix, rozdzielczość 72dpi, jakość kompresji 100%).

Po otrzymaniu Zgłoszenia wyślemy Państwu do wypełnienia Formularz wraz z warunkami uczestnictwa w warsztatach i numer konta do dokonania wpłaty.